Şu An Okunan
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

19-22 Kasım / Pera Müzesi

2008 yılından bu yana sürdürülebilirlik kavramının daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, bu yıl 19-22 Kasım tarihlerinde Pera Müzesi’nde gerçekleştiriliyor. Festival seçkisi ayrıca 1-6 Aralık tarihlerinde çevrimiçi olarak surdurulebiliryasam.tv adresinde gösterilecek.

“İçinden geçtiğimiz olağanüstü dönemde gezegenimizin değişim çağrısına kulak vermek üzere” hazırlanan programda araştırmacı gazeteci Benoît Bringer’nin beslenme alışkanlıklarımızın gezegenimizi tehdit etme biçimlerini araştıran filmi Gıdayla Gelen Dönüşüm (Food for Change, 2019), kahve yetiştirmenin etkileri üzerine bir öyküye odaklanan Gölgede Yetişen Kahve (Shade Grown Coffee, 2020) ve dünya çapında radikal biçimde artan su ihtiyacına kulak veren Suyun Efendileri (Lords of Water, 2019) bu yılın programından öne çıkan filmlerden bazıları.

surdurulebiliryasamfilmfestivali.org

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.