Şu An Okunan
Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri III – Karakter Tasarımı’

Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri III – Karakter Tasarımı’

Konuşmacı: Gülengül Altıntaş
Seminer Tarihleri: 14 – 15 Ocak & 21 – 22 Ocak
Seminer Süresi: 2 haftasonu (günde 3 saat, toplamda 12 saat)
Saatler: 13:00-16:00 arası
Mecra: Kayıt yaptıranlara Zoom linki gönderilecektir.
Seminer Ücreti: 1450 TL (tam), 950 TL (öğrenci ve öğretmen) (iyzico üzerinden 12 aya kadar taksit imkanı)
İletişim: [email protected]

Her biri farklı bir başlık ve konuda düzenlenecek ‘İleri Senaryo Seminerleri’, sinemanın her alanında üretim veren, sinema anlatısının incelikleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık bir seminer dizisi. Seri boyunca hikâye, karakter ve plot tasarımında yazmayı kolaylaştırıcı yöntem ve öneriler tartışacak, hem sanat hem de zanaatımızı geliştirmek için hikâye anlatımının farklı alanlarına mercek tutacağız.

İleri Senaryo Seminerleri’nin yenisine senaryo yazımının en önemli aşamalarından olan karakter tasarımıyla devam ediyoruz. Arketiplerin ardından kahramanı düşünürken karakter tasarımının detaylarını ve karakter tasarlama sürecini konuşacağız. Karakter tasarımı semineri ilk iki seminerden farklı olarak iki kısımdan oluşacak. İlk hafta sonu buluşmamızda, konu anlatımı ve film analizi yöntemiyle karakter tasarımı üzerine yöntem ve kuram konuşurken, ikinci hafta sonu buluşmasında karakter tasarım sürecinde kolaylaştırıcı yazı egzersizleri ve önerilerin paylaşılacağı iki günlük bir atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Önerilen Filmler
Dogville (2003) YÖN: Lars Von Trier
İhtiyarlara Yer Yok (No Country for Old Men, 2007) YÖN: Ethan & Joel Coen
Deccal (Antichrist, 2009) YÖN: Lars Von Trier
Margaret (2011) YÖN: Kennet Lonergan
Genç Yetişkin (Young Adult, 2011) YÖN: Jason Reitman
Mavi En Sıcak Renktir (La vie d’Adèle, 2013) YÖN: Abdellatif Kechiche

*Seminer programı, serinin ilkini almamış olan katılımcılarımız için de uygundur.
*Katılımcıların seminere önerilen izlemeleri yaparak gelmesi önemlidir.

Gülengül Altıntaş kimdir?

İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimine UCLA Extention, Content Creation for Entertainment Media programında devam etti. Kısa film ve video çalışmaları çeşitli festivallerde gösterildi, ödüller aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Film Televizyon Yüksek Lisans Programında yüksek lisans eğitimini burslu olarak tamamladı. UCLA ve NYU Tisch School of Arts hocalarından senaryo dersleri aldı, Türkiye sinemasının usta yönetmenleriyle senaryo çalışmalarına katıldı. Şu anda Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında senaryo dersleri veriyor, senaryo danışmanlığı yapıyor ve Türkiye Sineması üzerine doktora çalışmalarını sürdürüyor.


© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.