Şu An Okunan
Miranda July’ın Yeni Filminden İlk Fragman

Miranda July’ın Yeni Filminden İlk Fragman

Ben ve Sen ve Diğerleri (Me and You and Everyone We Know, 2005), Gelecek (The Future, 2011) gibi filmleriyle Amerikan bağımsız sinemasının 2000’lerde çıkardığı en özgün seslerden Miranda July, aynı zamanda bir öykücü ve performans sanatçısı. Filmlerinde bu disiplinlerarası ruhu da hissetmenin mümkün olduğu July, yaklaşık 9 yıl sonra çektiği ilk filmi Kajillionaire‘de dolandırıcı bir ailenin öyküsünü ondan alışık olduğumuz üzere mizahla ve şefkatle anlatıyor.

Evan Rachel Wood, Richard Jenkins, Debra Winger ve Gina Rodriguez’in başrolü paylaştığı film, kızlarını küçük dolandırıcılıklar konusunda türlü maharetlerle yetiştiren bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Kendine özgü bir yaşama sahip bu aile, belalı bir dolandırıcılık işi için yabancı biriyle anlaşmak zorunda kalıyor ve ailenin içine giren bu yeni üyeyle birlikte her şey değişmeye başlıyor ve aile bağlarının hakikiliği de sınanıyor.

İlk olarak Sundance’te izleyiciyle buluşan filmin festival izlenimlerine bakılırsa, Miranda July’ın pastel renklerle ve yumuşak bir mizahla sarmalanmış filmi, rüyayı andıran sahneleri ve özgün bir hikâye anlatım tekniğiyle, yönetmenin diğer filmleriyle bütün oluşturabilecek bir tona sahip.
Kaynak: The Film Stage
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.