Şu An Okunan
The Northman’in Kadrosunda Björk Sürprizi

The Northman’in Kadrosunda Björk Sürprizi

Robert Eggers’ın yönetmenliğini yapacağı Viking temalı filmin duyurulan son kadrosunda İzlandalı müzisyen ve kızının da isimleri yer alıyor.

İlk iki uzun metrajı The VVitch (2015) ve The Lighthouse (2019) ile adından beğeniyle söz ettiren Robert Eggers, Ortaçağ’da geçen epik bir Viking masalıyla sete dönmeye hazırlanıyor. Yönetmenin The Northman ismindeki bu yeni filminin ilk kadrosu geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Bill Skarsgård, Nicole Kidman, Anna Taylor-Joy, Willem Dafoe, Alexander Skarsgård ve Claes Bang gibi yetenekli ve tanınan isimleri bir araya getirecek projeyle ilgili yeni detaylar filmin İzlanda’daki çekimlerine başlanmasına kısa bir süre kala açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde oyuncu kadrosunun son hâlini gözler önüne seren bir listenin sosyal medyada paylaşılması, dünyaca ünlü müzisyen ve oyuncu Björk’ün projede Slav Cadısı rolüyle yer alacağının habercisi oldu. Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark, 2000) filmindeki başarılı performansıyla hatırlanan Björk’ün tekrar kamera karşısına geçecek olması da heyecan yarattı. Film, Cannes Film Festivali’nen büyük ödül Altın Palmiye ile ayrılmış, Björk ise performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Ürettiği müzikle bu alanda âdeta yeni bir damar açan İzlandalı müzisyen, filmde Thom Yorke’la birlikte seslendirdiği ‘I’ve Seen It All’ şarkısıyla da Oscar’a aday olmuştu.

Paylaşılan listeye göre Björk’ün kızı Ísadóra Bjarkardóttir Barney’nin de filmde bir rolü bulunuyor, ancak onun oynayacağı karakterin ismi ve rolünün büyüklüğü gizemini koruyor.

Anlatısını 10. yüzyılda kuran ve babasının suikastinin ardından intikam arayışına giren bir vikingi izleyeceğimiz The Northman’in önümüzdeki yıl izleyiciyle buluşması bekleniyor.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.