Şu An Okunan
Wes Anderson 2021’de Yeniden Sete Girmeye Hazırlanıyor

Wes Anderson 2021’de Yeniden Sete Girmeye Hazırlanıyor

Yeni filmi The French Dispatch’le gündemde olan Anderson, arayı çok fazla açmadan sıradaki projesi için sete çıkmayı planlıyor.

Sinema salonlarına son olarak Köpek Adası’yla (Isle of Dogs, 2018) konuk olan Wes Anderson, bu sene karşımıza yılın en merak edilen filmlerinden The French Dispatch’le (2020) çıkacaktı. Kadrosunda Frances McDormand, Tilda Swinton, Elizabeth Moss, Bill Murray, Léa Seydoux, Timothée Chalamet ve Saoirse Ronan gibi güçlü isimlerin yer aldığı film, ilk gösterimini normal şartlarda Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştirecekti. COVID-19’a karşı alınan önlemler nedeniyle iptal edilen festivalin ardından, filmin seyirciyle ne zaman ve nerede buluşacağı bilinmiyor. Disney Searchlight’ın güncellenen açıklamalarına göre film 2021’e kadar izlenemeyecek gibi gözüküyor. Ancak The French Dispatch, Nisan ayında sahipleriyle buluşacak 93. Oscar Ödülleri iddialı adaylar arasında yer almaya devam ediyor.

Öte yandan ünlü yönetmen, bir sonraki filmi için şimdiden takvimini hazırlamış gibi duruyor. Geçtiğimiz haftalarda çeşitli kaynakların ulaştığı ve doğruladığı bilgiler ışığında filmin romantik bir hikâye anlatacağı, oyuncu seçimi için halihazırda çalışmalar yürütüldüğü ve planlar arasında bir Roma çekimi de olduğu konuşuluyor. Filmin içerisine stop-motion animasyon sahnelerinin de eklenebileceği söylentiler arasında.

Bu yeni projenin günümüz koşulları altında 2022 itibariyle gösterime girmesi bekleniyor.

Kaynak: The Film Stage

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.