Şu An Okunan
Yapımcılar Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yapımcılar Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Otuz birinci kez düzenlenen ödül töreninde büyük ödülün sahibi Sam Mendes imzalı 1917 oldu.

Yılın en iyi dizi ve film yapımcılarını onurlandırmak için 1990 yılında Golden Laurel Ödülleri ismiyle başlayan etkinlik, günümüzde Yapımcılar Birliği Ödülleri (Producers Guild Awards) olarak devam ediyor. En İyi Film Oscar’ı almış birçok yapımı daha önceden ödüllendirmesiyle Oscar’ın habercilerinden biri olarak görülen Yapımcılar Birliği, geçtiğimiz sene de Yeşil Rehber’e (Green Book) büyük ödülü takdim etmişti.

18 Ocak gecesi düzenlenen törenle sahiplerini bulan 31. Yapımcılar Birliği Ödülleri’nin (kurmaca olmayan TV programları hariç) aday ve kazananları şöyle:


FİLM

Darry F. Zanuck Ödülü (En İyi Kurmaca Film)

1917Sam Mendes, Pippa Harris, JayneAnn Tenggren, Callum McDougall (Kazanan)

Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari) – Peter Chernin & Jenno Topping, James Mangold

The Irishman – Jane Rosenthal & Robert De Niro, Emma Tillinger Koskoff & Martin Scorsese

Tavjan Jojo (Jojo Rabbit) – Carthew Neal, Taika Waititi

Joker – Todd Phillips & Bradley Cooper, Emma Tillinger Koskoff

Bıçaklar Çekildi (Knives Out) – Rian Johnson, Ram Bergman

Küçük Kadınlar (Little Women) – Amy Pascal

Marriage Story – Noah Baumbach, David Heyman

Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time in Hollywood) – David Heyman, Shannon McIntosh, Quentin Tarantino

Parazit (Gisaengchung) – Kwak Sin Ae, Bong Joon Ho


En İyi Animasyon

Yeti Efsanesi (Abominable) – Suzanne Buirgy

Karlar Ülkesi 2 (Frozen II) – Peter Del Vecho

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (How to Train Your Dragon: The Hidden World) – Bradford Lewis, Bonnie Arnold

Missing Link – Arianne Sutner, Travis Knight

Oyuncak Hikayesi 4 (Toy Story 4)Mark Nielsen, Jonas Rivera (Kazanan)


En İyi Belgesel

Advocate

American Factory

The Cave

For Sama

Bal Ülkesi (Honeyland) (Kazanan)

One Child Nation


TELEVİZYON

Norman Felton Ödülü (En İyi Drama Dizisi)

Big Little Lies

The Crown

Game of Thrones

Succession

Watchmen

Danny Thomas Ödülü (En İyi Komedi Dizisi)

Barry

Fleabag (Kazanan)

The Marvelous Mrs. Maisel

Schitt’s Creek

Veep

David L. Wolper Ödülü (En İyi Mini Dizi)

Chernobyl (Kazanan)

Fosse/Verdon

True Detective

Unbelievable

When They See Us

En İyi Televizyon Filmi Ödülü

American Son

Apollo: Missions to the Moon (Kazanan)

Black Mirror: Striking Vipers

Deadwood: The Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.