Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (17-23 Mart)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (17-23 Mart)

I Hate Suzie Too

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Daisy Jones & The Six, Geceden Önce, I Hate Suzie ve Shazam! Tanrıların Öfkesi gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta 70’lerin Los Angeles’ına uzanan dizi Daisy Jones & The Six, Ali Kemal Çınar’ın yeni filmi Geceden Önce, çok sevilen dizi I Hate Suzie’nin ikinci sezonu, Panah Panahi’nin ilk uzun metrajı Yola Devam, 2019 yapımı DC filmi Shazam!’in devam filmi Shazam! Tanrıların Öfkesi gibi yapımların yanı sıra Lars von Trier ve Apichatpong Weerasethakul gibi önemli yönetmenlerin filmleri dikkat çekiyor. 


Advertisement

Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Daisy Jones & The Six

Prime Video

Taylor Jenkins Reid’in aynı adlı romanından uyarlanan mini dizi Daisy Jones & The Six (2023) Prime Video’da yayında. Her cuma yeni bölümü yayına girecek dizi 70’lerin Los Angeles’ında kurulan bir müzik grubunun yolculuğuna odaklanıyor. 

Geceden Önce

MUBI Türkiye

Ali Kemal Çınar’ın yeni filmi Geceden Önce (Beriya Şevê, 2022) festival gösterimlerinin ardından MUBI Türkiye’de yayında. Yönetmenin olağanüstü hâl koşullarındaki hayatı üç farklı karakterin gözünden aktardığı film ilk olarak İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşmuştu. 

I Hate Suzie – 2. Sezon

TOD

2020 yılında yayınlanan ve çok sevilen dizi I Hate Suzie’nin ikinci sezonu TOD’da yayına girdi. Yaratıcılığını Lucy Prebble ve Billie Piper’ın üstlendiği dizide Piper aynı zamanda başrolde de yer alıyor.

James Bond Filmleri

Prime Video

Efsanevi film serisinin 60. yıldönümü kutlamaları kapsamında 25 James Bond filmi Prime Video kataloğuna eklendi. Serinin son filmi Ölmek için Zaman Yok’un (No Time to Die, 2021) da aralarında bulunduğu seriye ek olarak The Sound of 007 (2022) adlı Bond belgeselini de dijital platform üzerinden izlemek mümkün.

James Bond’un 60 yıllık macerasını Kaan Denk’in kaleminden okumak için tıklayın.

Karanlıkta Dans 

MUBI Türkiye

Neredeyse her filmiyle tartışma yaratmayı başaran yönetmen Lars von Trier’in en sevilen filmlerinden Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark, 2000) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Başrolüne ünlü müzisyen Björk’ü taşıyan film 2000 yılında Altın Palmiye’yi kazanmıştı.

Memoria

TOD

Taylandlı yönetmen Apichatpong Weerasethakul’un son filmi Memoria (2021) TOD kataloğuna eklendi. Usta yönetmenin ilk kez ülkesi dışında, farklı bir dilde çektiği ve farklı bir kültüre baktığı filmin başrolünde Tilda Swinton yer alıyor. 

Filmi Abbas Bozkurt’un kaleminden okumak için tıklayın.

Yola Devam 

MUBI Türkiye

Panah Panahi’nin ilk uzun metrajı Yola Devam (Hit the Road, 2021) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Dünya prömiyerini Cannes’da yapan film Türkiye sınırına yolculuk eden İranlı bir ailenin yolda yaşadıklarına odaklanıyor.

Filmi Şenay Aydemir’in kaleminden okumak için tıklayın.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Shazam! Tanrıların Öfkesi 

2019 yapımı DC filmi Shazam!’in devam filmi Shazam! Tanrıların Öfkesi (Shazam! Fury of the Gods, 2023) haftanın dikkat çeken vizyon filmi. Başrolüne yeniden Zachary Levi’yi taşıyan film mizahi tarafıyla öne çıkan süper kahraman filmlerinden.


Yıldız Tablosu

Sinema yazarları vizyonda ve dijital platformlarda Türkiye gösterimlerini yapan yeni filmleri değerlendiriyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.