Şu An Okunan
Başka Sinema’dan Çevrimiçi Program: Başka Bir Ocak

Başka Sinema’dan Çevrimiçi Program: Başka Bir Ocak

31 Aralık – 10 Ocak

Başka Sinema’nın iki yıldır 1 Ocak gününe özel hazırladığı gösterim programı bu yıl çevrimiçi ortama taşınıyor. ‘Başka Bir Ocak’ başlığı taşıyan seçki, bu yılın merakla beklenen filmlerinin bir kısmını seyirciyle buluşturacak. Programda yer alan filmlerin bazıları Türkiye’deki ilk gösterimlerini burada yaparken kısıtlı sayıda seyirciyle buluşabilmiş bazı yapımlar da ilk kez geniş çapta gösterim şansı yakalamış olacak. Tüm gösterimlerin çevrimiçi ortamda yapılacağı Başka Bir Ocak’ta yer alan filmler için tek tek ya da tüm gösterimleri kapsayan toplu paketi satın almak mümkün.

31 Aralık’ta başlayacak ve 10 Ocak’a kadar sürecek programda toplam 12 film yer alıyor. Seçkiyle bilhassa pek çok mecrada yılın en iyi filmleri arasında gösterilen yapımlar Türkiye’de ilk kez gösterim şansı yakalayacak. Başrolündeki Elizabeth Moss’un performansıyla dikkat çeken Josephine Decker imzalı Shirley, korku türüne getirdiği yenilikçi yaklaşımla beğeni toplatan She Dies Tomorrow ve ilk filmi Martha Marcy May Marlene (2011) filmiyle adını duyuran Sean Durkin’in yeni filmi Yuva (The Nest) bu açıdan öne çıkan filmler arasında yer alıyor. Ayrıca Azra Deniz Okyay’ın dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan ilk uzun metrajı Hayaletler ve Christian Petzold’ün Paula Beer ve Franz Rogowski’yi yeniden bir araya getirdiği yeni filmi Undine de Başka Bir Ocak programında bulunan filmler arasında.

12 filmlik pakedi satın alanlara Andrey Tarkovski imzalı Solaris ve Charlie Chaplin‘in unutulmaz filmlerinden Yumurcak‘ın (The Kid, 1921) da hediye edileceği programın tamamına Başka Sinema’nın web sitesinden ulaşmak mümkün.

baskasinema.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.