Şu An Okunan
Altyazı Askıda Seminer Programı 2024

Altyazı Askıda Seminer Programı 2024

Altyazı Askıda Seminer Programı 2024 Bahar Döneminde Devam Ediyor!

Altyazı Sinema Derneği’nin 2021’de başlattığı ve yüzden fazla öğrencinin faydalandığı ‘Askıda Seminer’ Programı 2024 Bahar Dönemi’nde yeni seminerlerle öğrencileri destekleyecek.

15 yıldır devam eden ve bugüne kadar binlerce sinemasevere film kültürünün farklı boyutlarına ilişkin bilgi alma ve tartışma imkânı sunan Altyazı Sinema Seminerleri, ‘Askıda Seminer’ uygulamasıyla Bahar 2024 döneminde de devam ediyor. Program destekçilerinin katkılarıyla elliye yakın üniversite öğrencisi seminerlere ücretsiz olarak katılabilecek.

Ocak 2024’ten itibaren, Bahar Dönemi boyunca çevrimiçi devam edecek olan ve Sinema Tarihi’nden Film Okuması’na, Senaryo Analizi ve Yazımı’ndan Tür Sineması’na, Edebiyat ve Sinema’dan Yakın Dönem Türkiye Sineması’na çeşitli başlıklarda, akademisyenler ve sinema yazarları tarafından verilecek Altyazı Sinema Seminerleri’ne, Askıda Seminer programı sayesinde pek çok öğrenci ücretsiz katılma imkânı elde edecek.

Bahar Dönemi seminerlerinden birine katılmak isteyen öğrencilerin tek yapması gereken, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında her ay açılacak iki yeni seminerle ilgili duyuruları takip ederek başvurularını gerçekleştirmek. Bahar 2024 döneminde açılacak olan Altyazı Sinema Seminerleri’nin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Askıda Seminer katılımcıları, her ay başvuru döneminde başvuru formunda sunulan bilgiler dikkate alınarak belirlenecek. Seçici kurul, başvuru formu ile birlikte, İstanbul dışındaki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler arasından toplumsal cinsiyet eşitliği ilkelerini gözeterek değerlendirme yapacak.

Askıda Seminer programına katkıda bulunmak isteyen takipçilerimiz ise bu link üzerinden kendi bütçelerine göre farklı miktarlarda destek sağlayabilirler.

Altyazı Sinema Seminerleri Bahar 2024 Programı

Hakan Bıçakcı ile ‘Hikâyenin Anatomisi: Edebiyatta ve Sinemada Hikâye’ Semineri

Gülengül Altıntaş ile ‘Senaryo Geliştirme ve Yazım Süreci’ Semineri

Ali Ercivan ile ‘Bir Senaryoyu İyi Yapan Nedir?’ Semineri

Altyazı Yazarları ile ‘Sinema Tarihi II’ Semineri

Engin Ertan ile ‘Tür Sineması’ Semineri

Kutlukhan Kutlu ile ‘Edebiyat ve Sinemada Dönüşüm Hikâyeleri’ Semineri

Övgü Gökçe ile ‘2000’ler Türkiyesi’nde Sinemada Tartışmalar’ Semineri

Aslı Ildır ile Bir Film Nasıl Okunur II Semineri

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.