Şu An Okunan
‘Özgür Sinema Bülteni’ – Ocak 2024

‘Özgür Sinema Bülteni’ – Ocak 2024

Altyazı Fasikül’ün her ay hazırladığı Özgür Sinema Bülteni’nin Ocak 2024 edisyonu yayında. Özgür sinema alanındaki gelişmelere yer verilen bültenin tamamını okumak için Altyazı Fasikül’ü ziyaret edebilirsiniz.

Altyazı Fasikül’ün Özgür Sinema Bülteni’nde bu ay 2025 yılına ertelenen 18. İstanbul Bienali forumlarının gündemine oturan sinema sansüründen sektör emekçilerinin ücret artış talepleri ve etrafında dönen tartışmalara, belgesel sinemanın suç sayıldığı Gezi Davası’nda yaşanan yeni gelişmelerden Sibel Tekin’in MİT’e kadar uzanan davasına özgür sinema alanında Ocak ayında yaşanan pek çok gelişme yer alıyor. 6 Şubat depremlerinin birinci yılına yaklaşırken Diyarbakır Sanat Merkezi’ne (DSM) de ev sahipliği yapan Galeria Sitesi için ‘yerinde dönüşüm’ kararı alınması ve kızı enkazdan kurtarılamayan Orhan Aydın’ın Lütfü Savaş’ın Hatay’dan yeniden aday gösterilmesine tepki göstermesi de öne çıkan başlıklardan.

Bültenin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.