Şu An Okunan
Joachim Trier ‘Oslo Üçlemesi’ne Noktayı Koymaya Hazırlanıyor

Joachim Trier ‘Oslo Üçlemesi’ne Noktayı Koymaya Hazırlanıyor

Son olarak Thelma‘ya (2017) imza atan Norveçli yönetmen Joachim Trier, COVID-19 salgını sebebiyle ara verdiği filminin çekimlerine 11 Ağustos günü yeniden başlamaya hazırlanıyor.

The Worst Person in the World (Dünyadaki En Kötü İnsan) adındaki yeni filminin çekimlerine başlayan ancak tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle projeye ara vermek zorunda kalan Joachim Trier, yaşanan belirsizliğin ardından çekimlere 11 Ağustos günü yeniden başlayacağını duyurdu. Bu yeni proje, yönetmenin ilk iki filmi olan Tekrar (Reprise, 2006) ve Oslo, 31 Ağustos (Oslo, 31 August, 2011) filmlerinin ardından Oslo üçlemesinin son filmi özelliğini taşıyor.


Advertisement

Filmin başrollerinde ise üçlemenin diğer iki filminde de başrolde yer almış Anders Danielsen Lie’nin yanı sıra, Renate Reinsve yer alacak. Joachim Trier bu filmin senaryo aşamasında, diğer filmlerinde olduğu gibi Eskil Vogt ile işbirliği yaptı.

Yönetmenin “günümüzde aşk ve aşkta anlam aramakla ilgili bir film’’ olarak konusunu özetlediği The Worst Person in the World’ün prömiyerinin 2021 yılında Cannes Film Festivali’nde yapılması bekleniyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.