Şu An Okunan
Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na katılacak filmler açıklandı. 10 filmin yer alacağı yarışmanın jüri başkanlığını oyuncu Füsun Demirel üstleniyor. 

Yaklaşık 40 filmin başvuru yaptığı ve aralarından 10 tanesinin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacağı 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, bu yıl pandemi şartlarına uygun önlemler çerçevesinde gerçekleştirilecek. Buna ek olarak dün yapılan açıklamaya göre Adana Altın Koza Film Festivali, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’yle birlikte İstanbul Film Festivali’nin çevrimiçi gösterim sayfasında gösterimler düzenleyecek. Festivalin çevrimiçi ayağıyla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmış değil. 

Bu yıl 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak ulusal uzun metraj yapımlar şöyle: Anıl Gelberi’nin Plaza, Barış Hancıoğulları’nın Yeniden Leyla, Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız, Fatih Özcan’ın Mavzer, Faysal Soysal’ın Ceviz Ağacı, Gökçin Dokumacı’nın Kuyudaki Taş, Hacı Orman’ın Körleşme, Leyla Yılmaz’ın Bilmemek, Onur Ünlü’nün Topal Şükran’ın Maceraları ve Umut Evirgen’in Ben Bir Denizim filmleri. Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmlerden Yeniden Leyla ve Ben Bir Denizim filmleri dünya prömiyerini, Mavzer filmi ise Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak.  Ayrıca bu yıl festivalde Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Nur Sürer ile oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni Rutkay Aziz’e; Orhan Kemal Emek Ödülü’nün ise yapımcı, yönetmen ve görüntü yönetmeni Orhan Oğuz’a verileceği de açıklandı. Detaylı bilgiye festivalin resmî web sitesinden ulaşabilirsiniz.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.