Şu An Okunan
1. Polonya Filmleri Festivali

1. Polonya Filmleri Festivali

19-24 Eylül / Kızılay Büyülü Fener Sineması

Polonya Filmleri Festivali ‘Vistül’, bu yıl ilk kez Türkiye’de de düzenleniyor. 19-24 Eylül tarihleri arasında Ankara Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek gösterimler, günümüz Polonya sinemasının öne çıkan örneklerini izleyiciyle buluşturacak. Program kapsamında uzun metrajlı filmlerin yanı sıra Silezya Üniversitesi Radyo-TV bölümü öğrencilerinin kısa filmlerine de yer verilecek.

19 Eylül akşamı Denis Delic ve Art Borowiec’in yönettiği 303. Filo: Gerçek Bir Hikâye’nin (Dywizjon 303, 2018) gösterimiyle başlayacak festivalin açılış töreninde filmin senaristlerinden Jacek Samojlowicz ile Janusz Kondratiuk imzalı Kedi ile Köpek Gibi’nin (Jak Pies z Kotem, 2018) oyuncularından Nikodem Rozbicki’yle bir söyleşi yapılacak. Program kapsamında izlenebilecek filmler arasında Pawel Pawlikowski’nin Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar’a aday gösterilen son filmi Soğuk Savaş’ın (Zimna Wojna, 2018) yanı sıra Jan Jakub Kolski’nin Bağışlama (Ulaskawienie, 2018) ve Lukasz Palkowski’nin En İyisi (Najlepszy, 2017) gibi filmleri de yer alıyor. Vistül Polonya Filmleri Festivali kapsamındaki tüm gösterimler ücretsiz.

www.festiwalwisla.pl

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.