Şu An Okunan
Eminem’den Hitchcock’a Saygı Duruşu

Eminem’den Hitchcock’a Saygı Duruşu

Rap yıldızı Eminem 17 Ocak’ta yayınladığı ‘Music to Be Murdered By’ albümünün ismiyle ve kapak tasarımıyla Alfred Hitchcock’un mirasına selam gönderdi. Albümde yönetmenin ses kayıtları da var.

1958 yılında ‘Alfred Hitchcock Presents Music To Be Murdered By’ ismiyle yayınlanan ve Hitchcock’a ait tek müzik çalışması olma özelliğini taşıyan albüm, dinlemesi kolay enstrümantal parçalardan oluşuyor. Hitchcock’un ölümünün kırkıncı yılında Eminem’in yayınladığı albümün ismi de ‘Music To Be Murdered By’.

İki albüm, isimleri dışında kapak tasarımlarıyla da birbirlerine bir hayli benziyor. Hitchcock 1958’deki albümün kapağında sol elinde kafasına doğrulttuğu bir silah ve sağ elinde bir baltayla dinleyicilerine bakarken, aynısını altmış iki sene sonra Eminem de yapıyor. Ancak günümüzde perakende satıcılar için sorun çıkarabileceği düşünülen bu kapak yerine (Spotify’da da olduğu gibi) Eminem’in kürek tutarak dinleyicilerine baktığı alternatif bir kapak da kullanılıyor.

Ed Sheeran, Juice WRLD, Skylar Grey, Royce Da 5’9’’ ve White Gold gibi isimlerin katkılarıyla yayınlanan albümde, Hitchcock’un ses kayıtları da yer alıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.