Şu An Okunan
Sofia Coppola’dan Bu Kez Bir New York Dizisi

Sofia Coppola’dan Bu Kez Bir New York Dizisi

Yönetmen, ‘Masumiyet Çağı’nın yazarı Edith Wharton’ın ‘The Custom of the Country’sini ekrana uyarlayacak. Roman New York sosyetesinde yükselmeye çabalayan taşralı bir genç kadının öyküsünü anlatıyor.

Sofia Coppola, ilk dizi çalışması için kolları sıvadı. Çıkışını yaptığı Masumiyetin İntiharı’ndan (The Virgin Suicides, 1999) ‘bir erkek anlatısı olarak western’i tersyüz ettiği The Beguiled’e (2017), derinlikli kadın hikâyeleriyle tanıdığımız Coppola, “edebiyattaki favori anti-kadın kahramanım” dediği Undine Spragg’i ekrana taşıyacak. Yönetmen, Edith Wharton’ın ‘The Custom of the Country’ romanını senaryolaştırıp bir diziye dönüştürmeye hazırlanıyor.

‘Masumiyet Çağı’ (‘The Age of Innocence’, 1920) ile edebiyat dalında Pulitzer ödülünü kazanan ve bu ödülü alan ilk kadın olan Wharton, 19. yüzyıl sonlarının ekonomik büyüme yıllarında serpilen New York “aristokrasisi”ne içeriden bir bakış sunan başlıca yazarlardan biri. Birçok eserinde üst sınıfta tutunma ve yükselme mücadelelerini anlatan Wharton, 1913 tarihli ‘The Custom of the Country’de de, New York sosyetesinde yükselmeyi deneyen taşralı genç kadın Undine’ın öyküsünü anlatıyor.

Coppola’nın yazıp yöneteceği dizinin yapımcısı, yönetmenin son uzun metrajı On the Rocks’ta olduğu gibi Apple TV+. Post-prodüksiyonu devam eden On the Rocks, uzun süredir görüşmediği çapkın babasıyla bir New York macerasına atılan genç bir annenin hikâyesi.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.