Şu An Okunan
Kino 2019: Alman Filmleri İzmir’de

Kino 2019: Alman Filmleri İzmir’de

12-16 Kasım / İzmir Fransız Kültür Merkezi

Goethe-Institute ve German Films işbirliğiyle bu sene beşincisi düzenlenen Kino: Alman Filmleri Türkiye’de Programı, Alman sinemasından öne çıkan güncel filmleri izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Gösterimler, İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde 12-16 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Tek bir plandan oluşan Victoria (2015) filmiyle tanınan Sebastian Schipper’ın yeni filmi Yollar (Roads, 2019) program kapsamında Türkiye’de ilk defa gösterilecek. Adreas Dresen’in Gundermann (2018) ve Andreas Goldstein’in Adam ve Evelyn (2018) filmleri, Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30. yıldönümü vesilesiyle hazırlanan özel seçkide yer alan filmler. Her iki film de, Doğu ve Batı Almanya birleşmeden önce, ülkenin bölünmüşlüğü sebebiyle yaşananların izlerini taşıyor. Bir biyografik müzik filmi olan Gundermann, 2019 Alman Film Ödülleri’nde toplam on dalda adaylık alarak adından övgüyle söz ettirdi.

Kino 2019’un İzmir seçkisinde, Mehmet Akif Büyükatalay’ın yönettiği Oray (2019) da yer alıyor. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde En İyi İlk Film ödülünü kazanan film, Almanya’da gurbetçi bir genç adamın eşi ile cemaatine sadakat arasında kalmasının hikâyesini anlatıyor. Nora Fingscheidt’in Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Film dalında yarışan Oyunbozan’ı (Systemsprenger, 2019), seçkide öne çıkan bir diğer film.

Program kapsamında, Adam ve Evelyn ile Oray’ın gösterimleri sonrasında film ekipleri izleyiciyle buluşarak soruları yanıtlayacak. Programın tamamını ve günlük akışını görüntülemek için Kino 2019 web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.kinotr.org/izmir

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.