Şu An Okunan
Altyazı Dinliyor: David Fincher’ın Film Müzikleri

Altyazı Dinliyor: David Fincher’ın Film Müzikleri

Bu ay Netflix Türkiye’de gösterime giren Mank vesilesiyle usta yönetmenin kariyerinde uzun soluklu bir müzikal yolculuğa çıkıyoruz. 

Hazırlayan: Eray Yıldız


Advertisement

Yeni sayımızda tüm filmografisini ayrıntılı olarak incelediğimiz, ayrıca özel bir söyleşiyle son filmi Mank‘i Altyazı okurlarına anlatan David Fincher, titizlikle tasarlanmış sahneleri kadar bu sahnelere eşlik eden etkileyici müzik kullanımıyla da dikkat çeken bir yönetmen.

Bu ay Netflix Türkiye’de gösterime giren Mank vesilesiyle usta yönetmenin kariyerinde uzun soluklu bir müzikal yolculuğa çıkıyoruz. Dövüş Kulübü‘nde gökdelenler yıkılırken çalan ve bir neslin marşı hâline gelen Pixies klasiği ‘Where is My Mind’dan Zodiac Amerika’sında radyoları kasıp kavuran dönem şarkılarına, Benjamin Button’ın 20. yüzyıl başlarında cızırtılı gramofondan dinlediği klasik eserlerden Ejderha Dövmeli Kız‘ın buz gibi elektronik parçalarına, müzik tarihine bir tünel açan çalma listemize Altyazı’nın Spotify hesabından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Engin Ertan’ın, Fincher’ın video klip döneminden başlayıp Trent Reznor ve Atticus Ross’la yaptığı işbirliğine uzanan ‘Fincher ve Müzik’ başlıklı yazısını Aralık sayımızda okuyabilirsiniz.

Altyazı’ya dijital abonelik için tıklayın.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.