Şu An Okunan
10-16 Aralık Yıldız Tablosu

10-16 Aralık Yıldız Tablosu

Petrov’s Flu

Bir süredir ara verdiğimiz yıldız tablosuna geri dönüyoruz. 10-16 Aralık yıldız tablosunun zirvesinde Kirill Serebrennikov imzalı Petrov Grip Oldu yer alıyor.

Türkiye’de görülen ilk resmî Covid-19 vakası sonrasında alınan önlemler çerçevesinde sinema salonları Mart 2020’de kapatılmıştı. Vizyon takviminin sekteye uğraması nedeniyle haftalık vizyon yıldız tablolarımıza da ara vermiştik. Salonların yeniden açılması, vizyon takviminin geri gelmesi ve merakla beklenen pek çok filmin gösterime girmesiyle haftalık olarak yayınladığımız yıldız tablosuna da geri dönüyoruz.


Advertisement

Vizyon filmlerine ek olarak dijital platformlarda ilk gösterimlerini yapan uzun metraj filmlere de yer vermeye başladığımız yıldız tablosunun zirvesinde bu hafta, Yaz (Leto, 2018) filmiyle adını duyuran Kirill Serebrennikov’un yeni filmi Petrov Grip Oldu yer alıyor. Alexey Salnikov’un aynı adlı romanından uyarlanan Petrov Grip Oldu (Petrovy v Grippe), rüya ile gerçek arasında gidip gelen bir anlatı dünyasına sahip.

Dokuz sinema yazarının oylarıyla belirlenen listenin ikinci sırasında Jane Campion’ın son filmi The Power of the Dog yer alırken üçüncü sırada ise Wes Anderson imzalı Fransız Postası (The French Dispatch) var.

Sinemalarda vizyona giren filmleri takip etmek için Vizyonda sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Dijital platformlarda gösterime giren yapımlara göz atmak için Altyazı Öneriyor sayfamızı okuyabilirsiniz.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.