Şu An Okunan
Normal People, 23 Ekim’de BluTV’de

Normal People, 23 Ekim’de BluTV’de

Sally Rooney’nin çok tartışılan romanından uyarlanan ve kısa sürede yılın en çok sevilen dizilerinden birisine dönüşen Normal People, Türkiye’de ilk kez BluTV’de seyirciyle buluşuyor. BBC ve Hulu ortak yapımı dizinin yayın tarihi 23 Ekim. 

2018 yılında yayımlanan ve henüz 27 yaşındaki yazarı Sally Rooney’yi bir anda edebiyat dünyasının yeni yıldızına dönüştüren ‘Normal People’ (Normal İnsanlar) romanı kısa sürede BBC ve Hulu ortaklığıyla televizyona uyarlanmış ve mini dizi formatında yayınlanmıştı. Rooney’nin senaristleri arasında yer aldığı, yönetmenliğini Lenny Abrahamson ve Hettie Macdonald’ın üstlendiği dizi 2020’nin çok sevilen yapımlarından birisine dönüşürken Emmy Ödülleri’nde üç dalda adaylık elde etmişti. Henüz Türkiye’de herhangi bir mecrada yayınlanmamış olan dizinin 23 Ekim’de dijital platform BluTV’de yayınlanacağı duyuruldu. 

Marienne ve Connell adlı iki gencin ilişkisini lise ve üniversite hayatları boyunca takip eden Normal People, karakterlerine yaklaşımı ve oluşturduğu sade ilişki tasviriyle dikkat çeken bir dizi. İki karakterini önce İrlanda’nın Sligo adlı küçük bir kasabasındaki lise hayatlarında, sonrasında  Dublin’deki üniversite yıllarında takip eden Normal People, samimi ve duygusal yaklaşımının yanı sıra başrolleri üstlenen Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal’ın performanslarıyla oldukça beğeni toplamıştı. 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.