Şu An Okunan
Çocuklar İçin Stopmotion

Çocuklar İçin Stopmotion

Stopmotion, sinemanın en geniş hayran kitlesine sahip türlerinden. Hayal gücünün ve “el emeğinin” samimiyetini aynı potada eritebilmesi şüphesiz ki onu, çocuk izleyicilerin gözünde çok daha değerli bir noktaya taşıyor. Peki geleceğin sinefilleri kolları sıvayarak, hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir üretim yolculuğuna çıkarsa nasıl olur?

İstanbul Sinema Topluluğu’nun ‘İstopmotion Çocuklarla Sinema Atölyeleri’yle şekillenen ‘Canlan! Çocuklarla Sinema’, küçük yetenekleri basit ve keyifli bir sinema yolculuğuna çıkarıyor. Sinemanın doğuşundan gelişim sürecine çok temel bir projeksiyon oluşturan çalışma, aynı zamanda çocukları stopmotion film üretimi konusunda bilgilendirerek, onları genç yaşta kolları sıvamaya ve aktif rol oynamaya teşvik ediyor.


Advertisement

Gürşat Özdamar’ın derlediği ‘Canlan! Çocuklarla Sinema’, aynı zamanda üretim faaliyetlerini ve çocukların “ilk film”lerinde işlerine yarayacak püf noktaları da bünyesinde barındırıyor. Özdamar’ın ve İstanbul Sinema Topluluğu’nun çizdiği rotadan sonra, yola çıkmak çocukların uçsuz bucaksız hayal gücüne kalıyor.

Canlan! Çocuklarla Sinema, der. Gürşat Özdamar, İstanbul Sinema Topluluğu, 46 sayfa

istopmotion.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.