Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 9 Temmuz

Vizyonda Bu Hafta: 9 Temmuz

Black Widow

Sinemaların yeniden açılmasının ardından bir hafta geride kalırken, izleyiciler de yavaş yavaş salonlara dönmeye başlıyor. Beş yeni filmin gösterime girdiği 9 Temmuz haftasının öne çıkanları ise, Marvel evreninin Cate Shortland imzalı yeni filmi Black Widow ile başrolleri paylaşan Colin Firth ve Stanley Tucci’nin performanslarıyla dikkat çeken Süpernova.


Black Widow

Avengers ekibinin dağıldığı dönemde Black Widow, birlikte büyüdüğü ve sonra zorla ayırıldığı Yelena’yla yeniden bir araya gelir. Yıllarca rakip kamplar için çalışmış olsalar da ortak bir amaç için güç birliği yaparlar: İkisini de acımasız birer katile dönüştüren Dreykov’u bulup öldürmek ve yeni geliştirdiği teknolojiyle kendisine sorgusuz sualsiz itaat edecek şekilde yetiştirdiği “dulları” özgürleştirmek.

İZLENMELİ Mİ? Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü fazının ilk filmi Black Widow, odak noktasına Natasha Romanoff’u alırken bir yandan da mizahi bir yaklaşımla ‘yeniden bir araya gelen sorunlu aile’ temasını işliyor. Bir kez daha Natasha Romanoff’a hayat veren Scarlett Johansson’a Florence Pugh’nun eşlik ettiği filmin yönetmenliğini ise Cate Shortland üstleniyor. Avustralyalı yönetmen, daha önce İkinci Dünya Savaşı dramı Savaşın Gölgesinde’yle (Lore, 2012) ve korku-gerilim türündeki Berlin Sendromu’yla (Berlin Syndrome, 2017) dikkatleri üzerine çekmişti.

Yönetmen: Cate Shortland

Senaryo: Jac Schaeffer, Ned Benson, Eric Pearson

Oyuncular: Scarlett Johansson (Black Widow/Natasha Romanoff), Florence Pugh (Yelena Belova), David Harbour (Alexei), Rachel Weisz (Melina), Ray Winstone (Dreykov), Ever Anderson (Natasha’nın çocukluğu), Violet McGraw (Yelena’nın çocukluğu)

ABD/2021/İngilizce/133 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz


Düşler Ülkesi / Imagination Land

Scout ve Axle, her şeyin mümkün olduğu Düşler Ülkesi’ne gitmek istemektedirler. Bir gün tanıştıkları baykuş Barney da yanlarına katılır ve birlikte yola koyulan üçlü, anlattıkları hikâyelerle birbirlerinin hayatına dâhil olmaya başlar.

İZLENMELİ Mİ? Hayal gücüne ve düşlere dair bir dünya sunan film, çocuk izleyicilere yönelik renkli bir animasyon.

Yönetmen: Evan Tramel

Senaryo: Lisa Baget

Seslendirenler: Bobbi Maxwell, William Mcnamara, Kj Schrock

ABD/2018/İngilizce/70 dk./CJ ENM

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz


Korku Seansı 3: Katil Şeytan / The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Paranormal davaları çözüme kavuşturmaya çalışan Warren çifti şeytanın musallat olduğunu düşündükleri bir gencin cinayet zanlısı olduğu davayı araştırmaya başlar ve geçmişten günümüze uzanan çok daha kanlı bir sırrı açığa çıkarırlar.

İZLENMELİ Mİ? Korku Seansı serisinin son halkası Korku Seansı 3: Katil Şeytan, ABD tarihinde bir cinayet zanlısının şeytani güçler tarafından ele geçirildiğinin ileri sürüleceği ilk savunmayı konu alıyor. Filmin yönetmenliğini ise daha önce yine Korku Seansı evreninden çıkmış bir film olan Lanetli Gözyaşları’nı (The Curse of La Llorona, 2019) yöneten Michael Chaves üstleniyor.

Yönetmen: Michael Chaves

Senaryo: David Leslie, Johnson-McGoldrick, James Wan

Oyuncular: Vera Farmiga (Lorraine Warren), Patrick Wilson (Ed Warren), Ruairi O’Connor (Arne Cheyenne Johnson), Sarah Catherine Hook (Debbie Glatzel), Julian Hilliard (David Glatzel), John Noble (Kastner)

ABD/2021/İngilizce/112 dk./WB

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz


Lanetli Kardeş / Dark Sister

Genç ressam Cassie, korkunç rüyalar görmeye ve bunları tuvale aktarmaya başlar. Bir süre sonra, çizdiklerinin gerçek hayatta işlenen cinayetler olduğunu fark eder. Bu sırada arkadaşlarının ve aile üyelerinin teker teker ölmeye başlamasıyla dehşete kapılan Cassie bu kâbustan uyanmak için çizimleri ile cinayetler arasındaki bağlantıyı çözmek zorundadır.

İZLENMELİ Mİ? Bir sanatçının yaşadığı sanrıları ve bunların işlenen cinayetlerle bağlantısını ele alan Lanetli Kardeş, korku türü hayranlarının göz atmak isteyebileceği bir film.

Yönetmen: Sam Barrett

Senaryo: Sam Barrett, Robbie Studsor

Oyuncular: Amanda Woodhams (Cassie), Nicola Bartlett (Dr. Sosa), Austin Castiglione (Brian), Liam Graham (Trent Melville)

ABD/2018/İngilizce/96 dk./TME Films

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz


Süpernova / Supernova

Yirmi yıldır birlikte olan Sam ve Tusker, ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek için eski karavanlarıyla İngiltere turuna çıkar. Çift, Tusker’a iki yıl önce erken demans teşhisi konulduğunda, sahip oldukları en değerli şeyin birlikte geçirdikleri zaman olduğunu fark etmiştir. Ancak çıktıkları bu yolculukta açığa çıkan kimi sırlar, aşklarını ve ilişkilerini büyük bir sınava tabi tutacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Usta oyuncular Colin Firth ve Stanley Tucci’nin başrollerini paylaştığı Süpernova, demans hastalığını konu alan, son yıllarda çokça karşılaşmaya başladığımız dramların yeni bir örneği. Film, dokunaklı hikâyesi ve başrol oyuncularının etkileyici performanslarıyla eleştirmenlerden olumlu not aldı.

Yönetmen: Harry Macqueen

Senaryo: Harry Macqueen

Oyuncular: Colin Firth (Sam), Stanley Tucci (Tusker), Pippa Haywood (Lilly), Peter Macqueen (Clive), Nina Marlin (Charlotte), Ian Drysdale (Paul), Sarah Woodward (Sue), James Dreyfus (Tim)

İngiltere/2020/İngilizce/93 dk./Bir Film

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz


Hazırlayan: Erhan Bilen

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.