Şu An Okunan
Aşağıdan Yukarıya’da Final: Merkez

Aşağıdan Yukarıya’da Final: Merkez

Migros Direnişi’nden Boğaziçi Direnişi’ne, Suriye savaş arşivlerinden Gündem’e, kamera etiğinden gözetim kapitalizmine uzanan Aşağıdan Yukarıya video serisi bu Perşembe, Türkiye’nin en büyük film arşivinin koridorlarında sonlanacak. Deniz Tortum (Maddenin Halleri, Our Ark vb.) ve Esen TanMerkez adlı videolarında Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi bünyesindeki arşivin kapılarını aralıyor. Merkez, Türkiye’nin en geniş film arşivine 360 derecelik bir bakış niteliğinde.

Altyazı Fasikül: Özgür Sinema‘nın çağrısıyla Türkiye’nin belgeselci ve video-eylemcilerinin ürettiği kısa videolardan oluşan seride bugüne kadar ‘aşağıdan gözetleme’ fikrinden hareketle çekilmiş 10 video gösterildi. 11. video olan Merkez26 Mayıs Perşembe, saat 19:00’da YouTube kanalımızda olacak. Filmin bu ilk gösteriminin ardından Deniz Tortum ve Esen Tan ile saat 19:30’da canlı sohbet gerçekleştirilecek.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.