Şu An Okunan
Okurlarımıza Duyuru

Okurlarımıza Duyuru

Altyazı Sinema Dergisi, 20 yılı aşkın süredir devam eden sinema yayıncılığı faaliyetinde her zaman olduğu gibi mevcut şartlara uyum sağlamanın yollarını arıyor. Yeni bir dönemece girmenin hazırlıkları içinde olduğumuz bugünlerde Altyazı’nın geleceğine dair kaleme aldığımız mektubu sizlerle paylaşıyoruz.

Sayın Altyazı okuru, 

Altyazı Sinema Dergisi, 20 yılı aşkın bir süredir sinema yayıncılığı alanında faaliyetlerini sürdürüyor. 2001 yılında başlayan aylık matbu dergi yayını, 2020 yılında pandeminin ve ekonomik koşulların etkisiyle dijitale taşınmıştı. Altyazı, bu dönemden itibaren yayıncılık macerasını dijital dünyanın farklı kanallarına yayan bir politika izlemeye başladı. Artık e-dergi olarak yayınlanan aylık dergiye ek olarak altyazi.net web sitesi, Altyazı Fasikül: Özgür Sinema web sitesi ve yayınları, sosyal medya hesapları ve YouTube kanalına yayılan içerikler matbu özel sayılarla da desteklendi. 

Son dönemde içinden geçtiğimiz olağandışı ekonomik ve sosyal şartlar, Türkiye’deki kültür-sanat üretiminin zorlukları herkesin malumu. Altyazı da bu zor dönemde mevcut koşullara uyum sağlamanın yollarını arıyor. Bu doğrultuda, 2020 yılından bu yana sürdürdüğümüz aylık e-dergiye bu aydan itibaren son verme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde Altyazı Sinema Dergisi farklı zamanlarda matbu olarak yayımlanacak özel sayılarla matbu dergicilik hayatına devam edecek. Dijital yayıncılık faaliyetleri ise gerek web sitelerimizde gerek sosyal medyada sürecek. Ayrıca, Altyazı yazarlarını okurlarla düzenli olarak buluşturmaya devam edecek yeni bir dijital yayın politikası üzerinde çalışıyoruz.

Bu noktada Altyazı’ya dijital olarak abone olan e-dergi okurlarımızın yeni aylık sayı beklentilerini karşılayamayacak olsak da Altyazı arşivinin tamamını dijitalleştirdiğimizi ve çok yakında tüm abonelerimizin erişimine açacağımızı da duyurmak isteriz. Abonelerimiz 21 yıllık yolculukta çıkardığımız tüm sayılara erişim sahibi olacak. Önümüzdeki dönemde matbu olarak çıkarmayı umduğumuz özel sayılar da zamanla bu arşivdeki yerini alacak. Bunun yanı sıra e-dergi yayınımızın sonlanması ve abonelik sistemimizin yeni yıl itibariyle 20 yıllık arşivimize erişim olanağı ile tanımlanması konusunda mağduriyet yaşadığını düşünen okuyucularımızla iletişime açık olacağımızı ifade etmek isteriz. Abonelik işlemleriyle ilgili sorularınızı [email protected] adresi üzerinden bize iletebilirsiniz.

Özel sayılarımız, sitemizde yer vermeyi planladığımız özel içeriklerimiz ve yıl boyunca gerçekleşecek çeşitli etkinliklerimizle yeni bir döneme girmeye hazırlandığımız bugünlerde, yayın hayatımız boyunca yanımızda olan okurlarımızdan aldığımız güvenle geleceğe ümitle baktığımızı ısrarla ifade etmek istiyoruz. Bu zor şartlara uyum sağlamanın da yollarını arayacağız. Elbette önceliği her daim sinema üzerine düşünmeye, dayanışma kanallarını açık tutmaya ve bir arada olmaya vererek.

Her zaman birlikte olma dileğiyle.

Altyazı Sinema Dergisi 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.