Şu An Okunan
Altyazı’nın 202. Sayısı Yayında!

Altyazı’nın 202. Sayısı Yayında!

Yeni sayımızda usta yönetmen David Fincher’ın Yedi’den Dövüş Kulübü’ne, Zodiac’tan Mank’e tüm filmlerine göz atıyoruz. Yeni filmi öncesi Altyazı’nın sorularını yanıtlayan yönetmenle söyleşimiz de 202. sayımızda!

Yılın en çok merak edilen filmlerinden Mank’in Netflix’te gösterime girdiği bu ay, filmin yönetmeni David Fincher üzerine kapsamlı bir dosya hazırladık. Dosya, Altyazı için senarist ve yazar Uygar Şirin’in sorularını yanıtlayan usta yönetmenle söyleşimize eşlik ediyor.

Kutlukhan Kutlu’nun Fincher’ı “bir X kuşağı sözcüsü” olarak ele alan yazısıyla açılan dosyada, yönetmenin tüm uzun metrajları üzerine inceleme yazıları yer alıyor: Yedi’den Dövüş Kulübü’ne, Ejderha Dövmeli Kız’dan Sosyal Ağ’a ve dizi çalışması Mindhunter’a… Sinemada yıldızlaşmadan önce 80’ler boyunca da pek çok efsanevi müzik klibine imza atan yönetmenin müzikle ve Trent Reznor – Atticus Ross ikilisiyle ilişkisini ise Engin Ertan kaleme aldı.

Altyazı’ya dijital abonelik için tıklayın.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.