Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 23 Temmuz

Vizyonda Bu Hafta: 23 Temmuz

Voyagers

23 Temmuz haftasında prömiyerini geçtiğimiz yıl İstanbul Film Festivali’nde yapan Plaza ve distopik gerilim serisi Arınma Gecesi’nin beşinci halkası Arınma Gecesi: Sonsuza Dek öne çıkıyor. Bir diğer ilgi çekici film de oyuncu kadrosundaki yıldız isimlerle dikkat çeken Gezginler.


Arınma Gecesi: Sonsuza Dek / The Forever Purge

Eşi Adela’yla birlikte Teksas’ta yaşayan Juan, zengin Tucker ailesinin çiftliğinde çalışmaktadır. Arınma Gecesi’nin ertesi sabahı maskeli katiller çetesi Tucker ailesine saldırır. Ülke kargaşaya sürüklenirken bu iki aile bir araya gelip direnmek zorunda kalacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Distopik gerilim serisi Arınma Gecesi’nin beşinci halkası Arınma Gecesi: Sonsuza Dek’in senaryosunda, ilk üç filmin yönetmeni James DeMonaco’nun imzası bulunuyor.

Yönetmen: Everardo Gout

Senaryo: James DeMonaco

Oyuncular: Josh Lucas (Dylan Tucker), Ana de la Reguera (Adela), Cassidy Freeman (Cassidy Tucker), Tenoch Huerta (Juan), Leven Rambin (Harper Tucker), Alejandro Edda (T.T.), Will Patton (Caleb Tucker)

ABD/2021/İngilizce/103 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz


Gezginler / Voyagers

Otuz çocuk, yeni keşfedilmiş bir gezegende koloni kurma göreviyle uzay yolculuğuna çıkar. Uzay gemisindeki tek yetişkin olan kaptan gizemli bir şekilde öldürülünce, genç mürettebat arasında karışıklık baş gösterir. İlkel bir hayata geri dönen çocuklar, en vahşi ve hayvani isteklerine boyun eğer.

İZLENMELİ Mİ? Oyuncu kadrosunda Lily-Rose Depp ve Colin Farrell gibi yıldız oyuncuların da bulunduğu Gezginler’in yönetmenliğini Sihirbaz (The Illusionist, 2006), Limit Yok (Limitless, 2011) ve Uyumsuz (Divergent, 2014) gibi filmleriyle tanınan Neil Burger üstleniyor. 

Yönetmen: Neil Burger

Senaryo: Neil Burger

Oyuncular: Tye Sheridan (Christopher), Lily-Rose Depp (Sela), Fionn Whitehead (Zac), Colin Farrell (Richard), Archie Madekwe (Kai), Chanté Adams (Phoebe)

ABD/2021/İngilizce/108 dk./TME Films

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz


Lanetli Anlaşma

Haluk ve Emin, İzmir’de birlikte yaşamaktadırlar. Babalarını çocukken kaybeden iki kardeş, hiçbir akrabalarıyla da görüşmezler. Ancak bir gün amcaları İbrahim’in öldüğünü ve kendilerine bir Ege kasabasındaki villasını miras bıraktığını öğrenirler. Mirası elden çıkarmadan önce kız arkadaşlarıyla birlikte villada tatil yapmaya karar veren kardeşler, kasabaya geldiklerinde beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalırlar.

İZLENMELİ Mİ? Ruhlarla dolu bir villada yaşananları konu edinen Lanetli Anlaşma’nın yönetmeni ve senaristi Atakan Şatıroğlu.

Yönetmen: Atakan Şatıroğlu

Senaryo: Atakan Şatıroğlu, Berkay Berkman

Oyuncular: Berkay Berkman (Vahid), Alp Taş (Haluk), Aslı Şimşek (Damla), Fırat Kaya (Emin), Çisem Yurtseven

Türkiye/2021/Türkçe/80 dk./Kuyu Yapım (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz


Plaza

Atanamamış bir öğretmen olan Emre ailesinin yönlendirmesiyle, eğitim alıp güvenlik görevlisi olur. Önce bir bankada çalışır fakat banka Emre’den memnun kalmayınca şirket onu yıllardır atıl duran bomboş bir plazada görevlendirir. Emre 27 katlı plazada her gün tek başına on iki saat geçirmek zorundadır. Kimsenin olmadığı bu plazada Emre, kendini hiç beklemediği olayların ve karışık bir aşkın içinde bulacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Anıl Gelberi’nin ilk yönetmenlik deneyimi olan film, geçtiğimiz yıl 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde izleyiciyle buluştu.

Yönetmen: Anıl Gelberi

Senaryo: Anıl Gelberi

Oyuncular: Onur Berk Arslanoğlu (Emre), Deniz Altan (Rahime), Adnan Devran (Ferhat)

Türkiye/2020/Türkçe/82 dk./Kalavara Film (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz


Hazırlayan: Erhan Bilen

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.